خاطره شهدا
موضوعات داغ

غیرت سید منصور

روایتی شگفت از شهید سید منصور قاطمه باف

غیرت سید منصور

روایتی شگفت از شهید تازه تفحص شده سید منصور قاطمه باف

دوشنبه شب (بیست پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲) بعد از مراسم روضه خوانی بمناسبت سالگرد شهادت امام جعفر صادق علیه السلام و مراسم وداع با شهدای گرانقدر دفاع مقدس شهید سید منصور قاطمه باف و شهید احمد کایدخورده و هنگام خداحافظی با حاج سید ناصر، برادر شهید سید منصور قاطمه باف در مسجد امام حسین شمالی علیه السلام مرا به کناری کشید و خاطره ای از برادر بزرگوارش شهید سید منصور را برایم نقل کرد که عینا برای شما نقل می کنم.

ایشان خاطره ای از یکی از همکلاسی های سید منصور را تعریف می کرد که در ابتدای انقلاب، ما در دبیرستان طالقانی دزفول همکلاس بودیم .خوب یادم هست که روز سه شنبه ای بود و فردای آن روز یعنی چهارشنبه سالگرد شهادت امام همام امام جعفر صادق علیه السلام و تعطیل بود و من به اتفاق سید منصور در کلاس زبان انگلیسی کنارهم نشسته بودیم.

دبیر زبان که من نمی خواهم نامش را فاش کنم ظاهرا کمونیست بود و اعتقاد به دین و مذهب نداشت و کوچکترین ارادتی نیز به امامان معصوم هم نداشت و بخاطر همین در بین صحبت هایش و با یک جسارت و بی ادبی گفت: «خوب می شد امام صادق شما جان کندنش بیشتر طول می کشید و پنج شنبه را هم دولت تعطیل می کرد»

ناگهان دیدم سید منصور که جوانی نورس بود در حالی که خونش به جوش آمده و رنگ روی صورتش برافروخته شده بود از روی نیمکت بلند شد و با یک صدای رسا به آن دبیر بی ادب گفت: « اگر شما شعور داشتید این حرفها را بر زبان نمی آوردید و این جسارت شما به امام ما قابل تحمل نیست»

بلافاصله دیدم غلامرضا عارفیان هم که از شهدای عظیم الشان دفاع مقدس ماست نیز سر پا ایستاد و فریاد خشم خود را بر سر دبیرهتاک بلند کرد.
دبیر هتاک که از خشم به خود می پیچید شروع کرد به کتکاری و این دو جوان را به باد مشت و لگد گرفتن. با سر وصدای بچه ها کار نزاع به دفتر دبیرستان کشیده شد و طولی نکشید که این دبیر خیره سر از دبیرستان اخراج شد.

نکته قابل تامل این است که بعد از چهل و یک سال از شهادت سید منصور و دوری و فراق او، در روز شهادت مولایمان حضرت امام جعفر صادق علیه السلام پیکرهای مطهر سید منصور قاطمه باف و احمد کاید خورده تشییع شد .

 

شهید سید منصور قاطمه باف، متولد ۱۳۴۱ ، در سن ۲۰ سالگی و در مورخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی و در منطقه فکه جاویدالاثر گردید و پیکر پاک و مطهرش پس از ۴۱ سال در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ به دزفول رجعت و در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)  در گلزار شهدای شهیدآباد دزفول به خاک سپرده شد.

به قلم : حاج ناصر آیرمی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا