صوت

یزله شهید بهمن درولی در سحرگاه ضربت خوردن امام علی (ع)

مؤذن اذان نگو

 

بهمن دُرولی در شب‌های قدر ماه مبارك رمضان، خردادماه سال ۶۵ با شعار؛ يزله و نوحه‌سرايی‌هايش تمامی گردان‌ها و تيپ‌های منطقه روستای چوبيده در جنوب آبادان و در كناره بهمن‌شير را متوجه خود می‌كند.
فرياد آن يزله معروفش كه می‌گفت «بسيجيون شهادت اَ عسل شِرينتَرَه» ديگر يك نوای آشنا برای افراد غيرآشنا با او می‌شود و همه می‌پرسند اين همان دسته‌ای است كه شهادت برايشان از عسل شيرين‌تر است؟
شب‌های احياء فرا می‌رسد، بهمن آتشی در ميان رزمندگان لشكر هفت ولی عصر(ع) خوزستان برپا می‌كند، آتشی از عشق به مولايش علی(ع) را كه در درونش بود به جان گردان و لشكر می‌اندازد و فرياد می‌زند و می‌گويد «برادران در شهر دزفول برای امام حسين(ع) با لباس سينه می‌زنيد كه مبادا نامحرمی شما را ببيند اما اينجا كه نامحرمی نيست پس همگی پيراهن‌ها را در بياوريد و در عزای مولای متقيان(ع) بر سر و سينه بزنيد.

شهید بهمن درولی – نفر دوم از راست

شب‌های قدر آن قدر برای حضرت علی(ع) گريست كه ملائكه بارگاه قدس الهی نيز گريستند. نزديك به صبحدم روز ۱۹رمضان و دقايقی قبل از اذان صبح ناگاه صدای حزن انگيز و گريه‌آلود بهمن دُرولی از بلندگوی گردان بلال در ميان آن نخلستان‌های بياد ماندنی بلند شد كه:
الصَلاة، الصَلاة، قَد قُتِل‌المُرتَضی، قَد قُتِل المُرتَضی. موذن اذان نگو- موذن اذان نگو، خسرو خوبان رفته- موذن اذان نگو، ولیّ سبحان رفته- موذن اذان نگو، موذن اذان نگو- مؤذن اذان نگو،
زيب شيون می‌كند- مؤذن اذان نگو، كلثوم شيون می‌كند ــ مؤذن اذان نگو، حسن به ديوار سر نهد- مؤذن اذان نگو، حسين بر سر می‌زند- مؤذن اذان نگو …
نيروهای گردان هميشه پيروز و خط شكن بلال نيز در اوج شوق و عرفان و عشق بر سر و سينه خود می‌زنند.
آری چند صباحی ديگر به ملاقات با پروردگار نمانده بود، بهمن هر آنچه را كه داشت به خدمت اسلام و مسلمين بی‌هيچ بخل و حسدی در طبق اخلاص گذاشت و مرحله عبوديت خويش را به اتمام رساند.
او روز عيد سعيد فطر از زير دروازه قرآن به همراه گروهان قائم از گردان بلال عبور كرده و به خط مقدم فاو می‌رود، فردای آن روز بر اثر اصابت ۲۴ تركش خمپاره دشمن به پيكر نازنينش شهيد می‌شود.

یزله معروف «موذن اذان نگو» با صدای شهید بهمن درولی تقدیم به شما

 

شهید بهمن درولی متولد ۱۳۴۰ در ۲۰ خرداد ۱۳۶۵ در منطقه فاو به شهادت رسید و مزار مطهر او در گلزار شهدای بهشت علی دزفول زیارتگاه عاشقان است

راوی: حاج محمد حسين درچين

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام جناب موجودی عزیز!

    سایت شما و محتوایی که در آن منتشر می‌کنید، یک گنج رایگان و سهل‌الوصول برای مخاطبان و ان‌شاءالله توشه‌ای سنگین و گره‌گشا برای آخرت شماست.

    شهید شویم ان‌شاءالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا