خاطره شهدا

مثل شیر می جنگید

روایت هایی کوتاه از شهید یوسفعلی ارزانی قلعه نوی

 

مثل شیر می جنگید

روایت هایی کوتاه از شهید یوسفعلی ارزانی قلعه نوی

دست در دست رنج

در روستای «قلعه نوبیشه نی» از توابع دزفول به دنیا آمده بود. از همان دوران کودکی با محرومیت وسختی آبدیده شد. در روزهای گرم تابستان  با زبان روزه کار می کرد. سال ها بعد از خانواده شان از روستا بار و بندیلشان را بستند و رفتند شهرک شهید منتظری و یوسفعلی توی کارخانه هفت تپه مشغول به کار شد.

با شروع جنگ، آرزویش رفتن به جبهه بود ولی شرکت هفت تپه به او اجازه حضور در جبهه نمی داد تا اینکه بالاخره در سال ۱۳۶۱موفق شد به جبهه اعزام گردد.

 

یا محمدبن جعفر طیار

به واسطه وجود بارگاه حضرت محمدبن جعفر طیار ، ارادت خاصی به ایشان داشت. در یکی از عملیات ها با وجود پیشانی بندهای مختلف ، یک پیشانی بند برداشت و روی آن نوشت: «یا محمدبن جعفر طیار»

راوي: عبدالرضا سالمي نژاد

 

عین شیر می جنگید

پیشانی بندی بر پیشانیش بسته بود که روی آن نوشته شده بود یا ابوالفضل العباس(ع)و بازوبندی با مضمون یا علی ابن ابیطالب(ع).

او را در حالی  دیدم که فریاد می زد یا حسین و یا ابوالفضل العباس و شلیک کنان می رفت سمتِ دشمن. دیگر او را ندیدم. بعد از پایان مرحله اول عملیات بیت المقدس، یکی از همرزمان را دیدم و گفت یکی از بسیجیان شهرک شما عین شیر می جنگید و در اوج پیکاری شجاعانه به شهادت رسید. مشخصاتش را که گفت، فهمیدم یوسفعلی است که بعد از هجوم حماسه ساز به سمت دشمن ، به فیض شهادت نائل آمده است.

راوی: شهید حاج فریدون غلامی

 

یوسف نگاشت:

پیامی که برای ملت ایران دارم این است که راه شهیدان را ادامه بدهند و جای آنها را خالی نگذارند و این خون شهیدان بود که ما را واداشت که در راه خدا به جبهه رفته و جهاد بکنیم و قدر این شهادت ها را بدانید. این شهیدان بوده اند که با خون سرخشان ما را از خواب غفلت بیدار کرده اند و به قلب ما روشنایی می داده اند که حتی از زن و بچه بگذریم و به جهاد مقدس برویم تا شاید مورد لطف و نظر خداوند قرار گرفته باشیم.

 به بچه هایم وقتی بزرگ شدند بگوئید که پدری داشته اید که همچون ابوالفضل در کارزار به شهادت رسیده و آنها را طوری تربیت بکنید که همچون علی اکبر و قاسم بتوانند در راه خدا جنگ کنند و راه پدرشان را ادامه بدهند. بچه هایم را محبت بکنید و نگذارید آنها ناراحت بشوند و هر چه خواستند برای آنها فراهم بکنید . تاریخ ۳۱/۱/۱۳۶۱

شهید یوسفعلی ارزانی متولد ۱۳۳۲ در مورخ ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس و در جبهه دارخوین به شهادت رسید و مزار مطهرش در گلزار شهدای محمدبن جعفر طیار دزفول زیارتگاه عاشقان است

 

با تشکر از وبلاگ شهدای شهرک شهید منتظری

‫۲ دیدگاه ها

  1. شهید یوسفعلی ارزانی قلعه نوی به خاطر انسی که با حرم امامزاده محمد بن جعفر طیار ( در اطراف دزفول ) داشت در شب عملیات بیت المقدس از بین تمامی پیشانی بندهای رنگارنگ که مزین به نام ائمه اطهار ( ع ) و حضرت امام (ره) بودند بر روی پیشانی بند خود نوشت یا محمد بن جعفر طیار .

    او را بعد از شهادت در همان عملیات در آستان خلوت آن حضرت به خاک سپردند.

    راوی: عبدالرضا سالمی نژاد

    روزنامه اطلاعات ، شماره ۲۳۵۹۶ به تاریخ ۱۹/۱/۸۵، صفحه ۳ ( اخبار داخلی )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا