خاطره شهدا

پرواز با یک بال

روایت شهید علی مکارم مسجدی

پرواز با یک بال

روایت شهید علی مکارم مسجدی

شهیدعلی مکارم مسجدی در محور کرخه در مبارزه با بعثی های عراقی دست راستش از مچ قطع شد . بعد از مرخص شدن از بیمارستان به محور شهدا ( صالح مشطط ) آمد . علیرغم محدودیت هایی که براثر جراحت برایش بوجود آمده بود هیچگاه فعالیت هایش محدود نشد. انگار از آینده خود مطلع بود . انگار به ایشان الهام شده بود که عمرش کوتاه بوده و تا رسیدن به بزرگترین آرزویش فاصله ای ندارد. از این رو هرچه در توان دارد در این مدت کوتاه باید هزینه کند .
شجاعت یکی از بارزترین ویژگی های این مرد الهی بود که بارها و بارها در شناسائی ها و سایر ماموریت ها از خود به نمایش می گذاشت . در کوران جنگ ، پالایشگاه ها و زیر ساخت ها مورد اصابت بمب و موشک قرار می گرفت . درآن مقطع کمبود روغن صنعتی محسوس بود ازسپاه دزفول اعلام کردند که کمبود روغن هست و امکان زمینگیر شدن تعدای زیادی از خودروها وجود دارد از این رو بنده به همراه شهید علی تک تک منازل روستا را گشتیم و حدود ده بشکه ۲۰۰ لیتری که برای تراکتورهای مردم استفاده می شد پیدا و به سپاه دزفول ارسال کردیم . زمان انتقال این محموله به ساحل رودخانه کرخه ایشان سفارش کرد که ممکن است من نباشم ولی شما وظیفه دارید به سپاه بگویید بعد از جنگ این روغن ها را به صاحبان شان برگردانند .
روحش شاد

جانباز زنده یاد سردار عبدالرحمن پوراسد راوی خاطره

شهید علی مکارم مسجدی ف متولد ۱۳۳۹ در مورخ ۱۲ فروردین ماه ۱۳۶۰ در حادثه انفجار مین های پاکسازی شده دشمن در منطقه صالح مشطط به همراه ۸ همرزم دیگرش به شهادت رسید و مزار مطهرش در گلزار شهدای بهشت علی دزفول زیارتگاه عاشقان است

راوی خاطره : روانشاد جانباز : عبدالرحمن پوراسد

با تشکر از : حاج مصطفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا