تاریخ‌نگاری
موضوعات داغ

دلاورمرد جانبازی دیگر به همرزمان شهیدش پیوست

حاج رحیم قزلباش ، شوهر خواهر شهیدان احمد و غلامرضا هدایت پناه آسمانی شد

دلاورمرد جانبازی دیگر به همرزمان شهیدش پیوست

حاج رحیم قزلباش ، شوهر خواهر شهیدان احمد و غلامرضا هدایت پناه آسمانی شد

 

در ادامه به ذکر خاطراتی از این جانباز سرافراز از زبان همرزم ایشان جناب آقای عبدالرحیم بهدار می پردازیم.

هفته ای نبود که جهت تبادل نظر واطلاعات و تحلیل ها و همفکری و هماهنگی در موضوعات مطروحه در فضای مجازی با هم در تماس نباشیم.
دو روز قبل از سکته ی مغزی تماس گرفت و پیام دادم که وقت مقتضی خودم تماس میگیرم، شب تماس گرفتم، جواب داد و قطع کرد و خودش تماس گرفت، گفت من باهات کار دارم، چرا تو…
احوالپرسی و بگو بخند و .‌…
کسالتی داشتم و عمل سبکی و….‌ در صدایم کمی ضعف و بیحالی، حال پرسید و حالش را پرسیدم، گفت: فلانی نگران نیستم و نگران نباش ، و یاد کرد از عملیات کربلای ۵ و پاتکی در کنارش در نون ۵ که یادته چه گذشت؟ گفت که همیشه به خانواده می گویم که بعد از آنروز ، هر چه عمر کرده ام در وقت اضافه و تقدیر خدا بوده، پس اصلا” برای رفتن دغدغه ای ندارم. عجیب بود آنشب بیشتر به خاطرات جبهه گذشت، روز و ساعت و تمام اتفاقات ریز و درشت را بخوبي به یاد داشت و تندو تند می گفت،
انگار وقتی ندارد. گفتم حاج رحیم بیا و وجدانا” با این حافظه ی خوب و دقیقی که داری خاطرات جبهه را بنویس،اگر نمیرسی با صوت برايم بفرست،من مکتوب میکنم، سکوت کرد، گفتم پس بیا خاطرات مشترکمان در دیده بانی را با هم بنویسیم و تکمیل کنیم و و در گروه محبان منتشر کنیم، شاید اینطوری بقیه ی بچه های دیده بانی هم تخریک شدتد و شروع کردند، پذیرفت و گفت اگر عمری بود……عجبا
گفتم از گروههای مجازی چه خبر؟ از شنیدن توهین و دشنام در برخی گروهها صبورتر شده ای ؟، والله در جواب گفت شکی ندارم‌ که شنیدن و تحمل توهین ها در دفاع از انقلاب و رهبری و آرمان شهداء ذخیره ی من است در صحرای محشر و گذشتن از پل صراط و هنگامی که در کنار دوستان شهیدمان قرار میگیرم که شرمنده نباشم.
خدایا در فراق این رفیق ، صبری عنایت فرما‌. ولی چه حیف شد که به اين زودی رفت. دیده بانی تیز بین و بیدار از مدافعان ولایت رفت و یارانش را تنها گذاشت.

الان هیچ تسلیتی قلب مجروحم را برای از دست دادن رفیقی صادق و برادری غیرتمند و هم رزمی دیرین در جبهه های نبرد دفاع مقدس تا حضوری کم نظیر در میدان سنگین و سهمگین جنگ نرم دشمن علیه انقلاب و ولایت فقیه و رهبری ، تسکین نمی دهد.
والله بالله تالله در این جبهه ی گسترده ی تهاجم بی وقفه ی دشمنان داخلی و خارجی در میدان جهاد تبیین ،او افسری لایق و توانا و دانا و بصیر با شجاعتی کم نظیر و مدافعی جانفدا برای دفاع از رهبری و آرمان های امام‌ خمینی بودند.
امروز بايد گفت که فضای مجازی که یکی از جبهه های اصلی تهاجم دشمنان انقلاب اسلامی است، یکی از بهترین سربازان خود را از دست داد.
والله بالله تالله حاج رحیم قزلباش جان و نام و آبرو و زندگي و شب و روزش را
در سالهای متمادی برای پاسداری از حریم ولایت و انقلاب و اهداف بلند بیادگار مانده از امام راحل گذاشت و با قلبی مملو از عشق به حضرت رهبری و شهداء رفت. او که در دفاع مقدس شهادت برازنده اش بود و لایقش، تا دقایق آخر در خط مقدم دفاع از رهبری در جبهه ی حق پایدار ماند و غریبانه و بی صدا و بی ادعا ، با سرافرازی و رضایت از مولایش پرکشید و آسمانی شد. خدایا روحش را شاد و با اولیاء الله محشورش فرما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا