فیلم
موضوعات داغ

این فیلم برای اولین بار منتشر می شود

فیلم روایتگری شهید غلامرضا عارفیان از عملیات فتح المبین

این فیلم برای اولین بار منتشر می شود

فیلم روایتگری شهید غلامرضا عارفیان از عملیات فتح المبین

حق «شهید غلامرضا عارفیان»، مثل خیلی دیگر از شهدای مظلوم دزفول کمتر ادا شده است. نویسنده، گوینده ، خبرنگار و خون نگار شهیدی که هنوز که هنوز است، تمثال مبارک او در کنار تصویر شهید سید مهدی غفاری بالای میزپخش رادیو دزفول  لبخند می زند.

او همکاری افتخاری با رادیو را به شرطی می پذیرد که مانعی برای جبهه رفتنش نباشد و هنوز خیلی ها برنامه های «راهیان خط سرخ شهادت » و «نسل انقلاب» و بسیاری از دستنوشته های زیبا و آسمانی اش را که با صدای گرم خودش طنین انداز می شد به یاد دارند .

شهید غلامرضا عارفیان را پدر معنوی جلسات قرائت قرآن شهرستان دزفول می دانند کسی که تمام دغدغه ی او اجرای کارهای تربیتی و کادرسازی در کارخانه ی انسان سازی مساجد است. به گونه ای که در وصیتش می نویسد : «تنها ارث و وارثم جلسه کودکان و نوجوانان مسجد است که از دوستان و برادران همفکر میخواهم حتماً جلسه را دایر و به‌عنوان  یک کار اساسی و پایه‌ای برایش کمر همت ببندند.»

پس از پایان عملیات فتح المبین ، غلامرضا در یک مصاحبه ویدیویی حوالی بیست دقیقه به روایتگری عملیات فتح المبین می پردازد. در این گفتگو او از اثر دعا و مناجات رفقای شهیدش میگوید، از امدادهای غیبی که در فتح المبین به چشم دیده و یا شنیده است ، از فتح سایت و رادار به دست بچه های دزفول ، از شهادت شهید حسین ناجی و از اخلاص رفقای شهیدش در فتح الفتوحی به نام فتح المبین.

غلامرضا حدود دو سال بعد در عملیات خیبر جاویدالاثر می شود و پیکرش سالها بعد به شهر و دیارش رجعت می کند.

اینکه چرا تا کنون این فیلم منتشر نشده است را نمی دانم ، اما برای اولین بار و پس از گذشت ۴۲ سال این فیلم را تقدیم به تمام مخاطبین عزیز می نماییم.

 

نویسنده، گوینده و خبرنگار شهید ، غلامرضا عارفیان ، متولد ۱۳۴۲، در مورخ ۴/۱۲/۱۳۶۲ در عملیات خیبر و در منطقه پاسگاه زید جاویدالاثر گردید و پیکر پاک و مطهرش در مورخ ۱۴/۸/۱۳۷۴ پیدا و در شهیدآباد دزفول به خاک سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا